Saç telleri nasıl kalınlaşır?

03 Şubat 2011 Yazan  
Kategori Güzellik, Saç Bakımı

Saç telleri nasıl kalınlaşır?Saç telleri nasıl kalınlaşır?

İnce saç telleri saçları bakımsız gösterir ve güzelliklerine önem veren bayanların saç telleri nasıl kalınlaşır sorusu güzellik için çok büyük önem taşımaktadır.

Saçların ince olması çabuk dökülmesine ve saçların cansız görünmesine neden olur. Saçlarınızı sağlıklı gösterebilmek için saç telleri nasıl kalınlaşır konusu önem kazanır. Saçlar gün içerisinde dış etkenlere sürekli maruz kaldığından dolayı beslenemez ve incelme gözlenir ve akıllara saç telleri nasıl kalınlaşır sorusu gelir. Saç tellerinizin incelme sebeplerinden en önemlisi yoğun stresli yaşantınızdır ve stresten kesinlikle uzak durmalısınız. Havada uçuşan toz tanelerini saç derinize nüfus ederek saç köklerinizi kapar. Böylece saç kökleriniz hava alamaz ve beslenemez. Bu nedenle günlük saç bakımınızı, saçlarınızı sürekli yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

♦ Saç telleri nasıl kalınlaşır sorusuna faydalı olan şeylerden biri kullandığınız şampuanlardır.

♦ Saç tipinize uygun şampuanlarla saçlarınızı yıkamalısınız. Saç tipinize uygun şampuanlarla yıkamış olduğunuz saçlarınızın içeriğinde saçınızın beslenmesini ve dolgunluk kazanmasını sağlayıcı mineraller bulunduğundan dolayı doğru şampuanı seçmenizin önemi çok büyüktür.

♦ Saçlarınızı sürekli çok sıcak suyla yıkamanızda saçlarınızın incelmesine neden olacaktır.

♦ Saçlarınızın incelmemesi için soğuğa yakın ılık suyla yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Suyun içeriğindeki mineraller, su çok kaynadığında yok olur ve saç telleri kalınlaşmasında bir fayda göstermez. Suyun çok sıcak olmasına engel olarak, suyun içeriğindeki mineralleri öldürmeden saçlarınızı yıkamanız saç telleri nasıl kalınlaşır sorusunun cevaplarından biridir.

♦ Saç derinize faydalı olan yağlarla, saç derinize masaj yaparak bu yağları sürmenizde saç köklerinizi besleyerek saçlarınızın kalınlaşmasını sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Örneğin Hindistan cevizi yağı saç telleri nasıl kalınlaşır konusunda önemli farklar yaratmaktadır. Masaj yaparak Hindistan cevizi yağını saç köklerine yedirmeniz de saç tellerinizi kalınlaştırmanızı sağlayacaktır.

♦ Elbette yediğimiz yiyeceklerin de saçları kalınlaştırmasındaki rolü çok büyüktür. Bu nedenle meyve tüketimi ve badem, fındık gibi gıdaların belirli miktarlarda tüketilerek saç tellerini oldukça kalınlaştıracağından emin olabilirsiniz.

♦ Saç kırıklarınızın artması da saç kökünden saç uçlarınıza kadar gelen takviyenin azalmasına neden olduğundan dolayı saç kırıklarınız oluştuğunda saç uçlarınızdan kestirmeni saç tellerinizin daha çabuk kalınlaşmasını sağlayacaktır.

~~ Alıntıdır ~~

ideal Sohbet etmek için tıklayın
Lütfen sitemizdeki verilen emeklere saygı için okuduğunuz konulara 2 cümlede olsa yorum yazalım !

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

♦ Mail Posta Adresleriniz Gizlidir (Görünmez ve Yayınlanmaz!)
♦ Gerekli Yazan Yerlerin Doldurulması Gereklidir!

Kulübü Forum Sayfası


Kadınlar Kulübü Forum Sayfası Girişi İçin Tıklayın

Kadinlar Kulübü Yemek Tarifleri Çeşitleri!Sponsor Reklam Alanı

Green Coffee 800 Yeşilin Dünyası Sağlıklı Kilo Verme Zayıflama

Resmi Forum Sitemiz ForumozeL.CoM Üye Ol