Kadının gerçek orgazmı nasıl anlaşılır ?

25 Ocak 2011 Yazan  
Kategori Cinsellik

Kadının gerçek orgazmı nasıl anlaşılır ?

Kadının gerçek orgazmı nasıl anlaşılır ?

Nedense hep sakınan kaçan kadınlar oluyor… Dünyada oldugu gibi Türkiye`de de olan bu sorun üzerine yapılan araştırmalar ortaya çıakrtıyorki; kadınlar orgazmla ilgili yalan sölüyor …

Kadınların yüzde 70’i orgazm taklidi yapıyor…

Orgazm olmayacağını anlayan kadın, pes edip ilişkiyi daha fazla uzatmamak için iniş bayrağını sallıyor. Sevgilinizden şüphe etmemek için gerçek orgazmla sahtesini ayırt etmeyi öğrenin

SEKSTEN gerçekten zevk alan ve orgazm sürecine hazırlanan kadınla, ilişkinin bir an evvel bitmesi için saniyeleri sayan kadın arasındaki en büyük farklardan biri göz bebeklerinde yatar. Her kadın zevk alıyormuş gibi yüksek ses çıkarabilir. Vücut sıcaklığı yükselir Fakat sadece gerçekten orgazm olan kadınların göz bebekleri büyür.

Gerçek orgazmın en büyük alametlerinden biri de kadınların zevk merkezi olan klitoristeki değişimlerdir. Seksten zevk alan kadınların klitorisi önce kızarır sonra da iyice küçülür. Sevgilinizin seksten sizin kadar zevk alması için klitorisini ön sevişme ve ilişki sırasında sürekli uyarmanız gerek. Klitorisine bakarak sevgilinizin orgazmının samimiyetinden emin olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kadının nefes alıp verişleridir.

Gerçekten orgazm olan kadınlar hızlı hızlı nefes alır. Bu, kan basıncının arttığının ve vücudun orgazma hazırlandığının göstergesidir. Ayrıca bütün hakiki orgazmlar kadın bedeninin sıcaklığını yükseltir. Bu da terlemeye neden olur. Terlemeyen ve nefes alış verişi hızlanmayan kadın büyük ihtimalle orgazm olmuyor demektir.

Kadınlar nasıl orgazm olur ve orgazm nasıl anlaşılır!

Kadınlar nasıl orgazm olur ve orgazm nasıl anlaşılır!

Yaşamın vazgeçilmezleri arasında en önde yer alır cinsellik. Cinsel hayatın da olmazsa olmazı çiftlerin birlikte orgazmı yaşamalarıdır. Orgazm cinsel ilişki sürecinde zevkin tavana vurduğu noktadır. Bu şuh duyguyu iki çiftin aynı anda yaşayamaması eşler arasında ciddi sorunlara yol açar. Öncelikle kadınların yaşadığı orgazm çeşitleri nelerdir bir göz atalım.

Bayanların yaşadığı orgazmlardaki farklılıklar şöyle sıralanmaktadır.

Cüce orgazmlar: Genellikle kısa süren bir orgazm çeşididir. Bu orgazm türü kadınlar için fazla tatmin edici değildir. Hafif kasılmalarla gelişir ve birkaç saniye kadar kısa sürer. Bir çok kadın bu duyguyu fark etmez bile. Bu nedenle alınan haz çok düşüktür.

Normal orgazmlar: Bu orgazm türü yaklaşık 15-20 saniye kadar sürer. Bu orgazmın bir tanesi dahi doyurucu olabilir. Ancak eğitimle alınan coşkulu haz ve süreler çoğaltılabilir. Bu genellikle klitoral kaynaklıdır.

Hiperseksüel orgazmlar: Kadınların yaşadığı en muhteşem orgazm türüdür. Orgazmın başlaması ile birlikte bitmek bilmeyen büyük bir coşku ve haz duygusu oluşur. Bu tür orgazmlar 20-30 saniye olarak görüldüğü gibi 30-40 dakika olarak da görülebilir. Bu sürede birbirini takip eden coşkulu bir orgazm yoğunluğu yaşar kadınlar. Bu coşkulu orgazm ile birlikte erkeklerin aksine kadınlarda daha çok cinsel istek içgüdüsü oluşur. Bunlar hem klitoral ve hem de G. Noktası kaynaklı bileşke orgazmlarıdır. Bu orgazmı yaşayan kadınlarda PS kasının çok gelişmesinin etkisi fazladır.

orgazm 2
Kadınların yaşamış olduğu orgazm çeşitlerini öğrendikten sonra şimdi birlikte orgazm nasıl olur sorusunu irdeleyelim.
Çiftlerin birlikte orgazma ulaşmasının en önemli ilkesi konsantrasyondur.

Orgazmın kaliteli ve birlikte yaşanabilmesi için sevişme pozisyonunun kadının önceliğine bırakılması gereklidir. Erkek açısından da deneyim ve bilgi çok önemlidir. Bilakis orgazm konsantrasyon yoğunluğunun en fazla yaşandığı noktadır. Bir hapşırık, bir ışık veya bir ses dahi konsantrasyonu bitirebilir. Konsantrasyonun kaybolması ise orgazmın da kırılmasına sebep olur.

Kadınların konsantrasyon özelliği çok daha çabuk etkilenebilir. Bu sebeple ilişkilerde kadının orgazmı sırasında pozisyon ve ritim kadının isteğine uygun biçimde özenle korunmalıdır. Erkekler ise kendi orgazmında pozisyonu veya ritmi değiştirebilirler. Ama kadın açısından bu asla söz konusu değildir.

orgazm 1

Bilinmesi gereken en önemli şey ise orgazm anı nasıl anlaşıldığıdır.
Uyarılma anından itibaren kan dolaşımı ve adrenalin ciddi biçimde hızlanır. Bu sebeple de cinsel ilişkinin en başından itibaren terleme olabilir. İlişki sırasında bedeni değişik ritimlere sürükleyen bir durum oluşur. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, hormonlar terleme ile birlikte farklı kokular da oluştururlar.

Bu kokular cinselliği daha çok teşvik eder.
Orgazma yaklaştıkça kalp atışları ve nefes alışverişlerinde yoğunluk oluşur. Öyle ki, birçok kez bu kalp atışları vücuda dar gelir. Meme uçları başkalaşır ve meme uçlarına dokunduğunuzda müthiş bir haz duyar kadın. Bunların etkileriyle kadında farklı kasılmaların yaşandığı görülür. Genellikle kadınlar orgazm sırasında çığlık da atarlar.

Bazıları ise çığlık atmamak için kendilerini daha çok sıkarlar ve bu nedenle kadın garip ve anlamsız sesler çıkarabilir. Vajinada bir sıvı boşalması oluşur. Bu esnada kadın kendinden tamamen geçer. Orgazmın bittiği anı ve sonrasını anlatmaya hiç gerek yok sanırım…)

~~ Alıntıdır ~~

ideal Sohbet etmek için tıklayın
Lütfen sitemizdeki verilen emeklere saygı için okuduğunuz konulara 2 cümlede olsa yorum yazalım !

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

♦ Mail Posta Adresleriniz Gizlidir (Görünmez ve Yayınlanmaz!)
♦ Gerekli Yazan Yerlerin Doldurulması Gereklidir!

Kulübü Forum Sayfası


Kadınlar Kulübü Forum Sayfası Girişi İçin Tıklayın

Kadinlar Kulübü Yemek Tarifleri Çeşitleri!Sponsor Reklam Alanı

Green Coffee 800 Yeşilin Dünyası Sağlıklı Kilo Verme Zayıflama

Resmi Forum Sitemiz ForumozeL.CoM Üye Ol