Gençler İçin En Kolay 5 Şal Bağlama Modeli

Aslında tesettüre girince özellikle de çevremizdeki annelerimiz, ablalarımız yada büyüklerimiz hangi şal modelini kullanıyorlarsa biz de onlara göre şekilleniyoruz ve tek tip şal modeli ile uzun yıllar geçiriyoruz. Hal böyle olunca değişiklik isteyen kadınlar Şal nasıl Bağlanır? Şal bağlama teknikleri? Şifon şal bağlama, Uzun şal bağlama tekniklerini oldukça merak ediliyor. Hadi o zaman gelin birlikte birbirinden farklı şal bağlama modellerini birlikte öğrenelim.

En Kolay ve Rahat 5 Şal Bağlama Modeli

Tesettürlü olmayan kadınlar için saç modeli değiştirmek ne kadar doğal ise tesettürlü kadınların da şal bağlama tekniğini değiştirmeleri bir o kadar doğaldır. Şal bağlama tekniklerini kimi çok iyi yapabilirken kimimizin de uzak olduğu bir tekniktir. Özellikle yeni sezonda farklı modeller oldukça merak edilmekte. En Pratik Şal Bağlama Modellerini her kombinde kullanabilir ve istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz..

Bunların yanı sıra merak edilen ve araştırılanlar arasında Krep Şal Bağlama Modelleri,  Eşarp Şal Bağlama Modelleri, Modern Şal Bağlama Modelleri de sıklıkla aratılmakta. Bu yazımızda En Kolay ve En Pratik aynı zamanda En Rahat Şal Bağlama Modellerini sizler için bir araya getirdik…


En Pratik 3 Farklı Şal Bağlama Stili

Şal bağlamak kimisi için eziyetken kimisi içinse son derece pratik. Şalın şık görüntüsü zorluğunun önüne geçiyor. Şal bağlama stili bu yüzden uzunca bir süre daha popülaritesini koruyacağa benziyor. Günlük kolaylıkla kullanabileceğiniz hem pratik hem de rahat olan Şal bağlama modeli;

İlginizi Çekebilir ▶ Kışın Yüze Ne Sürülür? Kışın Sağlıklı Cilt İçin 10 Öneri


 Yüz Tipine Göre 5 Farklı Şal Bağlama Modelleri

2022 pratik şal bağlama stili ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde sizlere birkaç kolay şal bağlama yöntemi bulduk. Şalınızı alıp tek tek deneyebilirsiniz. Yüz tipinize ne güzel yakışacak ve yüzünüzü daha güzel gösterecek farklı şal modelleri;


Topuzsuz Kolay Şal Bağlama Stili

Topuzlu şal bağlama stili genele hitap eden bir bağlama stili olsa da gösterişli topuzların muhafazakâr giyim kurallarına aykırı olduğu aşikâr bir gerçek. Ancak birçok kadın, şal bağlarken saçlarını topuz yapmak zorunda kalıyor.

Topuz hem rahatlık sağlıyor hem de şalın sabit kalmasına yardımcı oluyor. 2022 pratik şal bağlama stili örneklerimiz arasında topuzsuz kolay şal bağlama yöntemi var.

Saçlarınızı enseden, hafif yukarıdan toplayabilir ya da örgü yapıp sarmalayabilirsiniz. Şalınızı ikiye katlayın, başınıza yerleştirin ama bir ucu daha uzun olsun, uzun bölümü boynunuzdan arkaya doğru atın ve işte hazırsınız! Daha sıkı ve sabit olsun isterseniz çene altından bir şal iğnesi kullanabilirsiniz. Bu model hem basit hem de alışagelmiş modellerden farklı. Kullananlar memnun.


Medine Şalı İle Salaş Ama Özenli Şal Bağlama Stili

Medine ipeği şal modelleri mutlaka sizin de şal askınızda bir tane de olsa vardır. Yumuşacık, akışkan yapısı, kolay şekillenen dokusu ve kalitesiyle Medine şalını bağlamak çok kolay.

Medine şalı ile bağlaması kolay, şekillendirmesi farklı birçok model yapabilirsiniz. 2022 pratik şal bağlama stili kapsamında ele aldığımız model şöyle: Medine şalını başınıza yerleştirdikten sonra çene altından iğneyle sabitleyin.

Şalın her iki ucu eşi şekilde omuzlarınızdan sarksın. Kalan şal uçlarını ya ikisini birden çapraz şekilde omuzlarınızdan atın ya da omzunuza ve önünüze yayarak salaş bir hava oluşturun. Kolay şal bağlama yöntemleri arasında yer alan bu model, özellikle tunik & pantolon kombinleri ile çok iyi duruyor.

İlginizi Çekebilir ➡ Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapmalı? Reçetesiz Adet Söktürücü İlaçlar Nelerdir?


Pileli Pratik Şal Bağlama Modeli

2022 pratik şal bağlama stili örneklerimizden bir diğeri pileli şal bağlama yöntemi. Oldukça kolay ve diğer modellerden biraz daha farklı olan bu yöntemde bone kullanıyoruz. Önce saçlarınızı ensenizde ya da hafif yukarıda bir topuz yapın.

Akabinde bonenizi sıkıca takın. Şalınızı hiç katlamadan tek kat şeklinde başınıza iki ucu eşit olacak şekilde ortalayarak yerleştirin. Çene altından iğneleyin. Sonra şalın arka kısmında kalan geniş bölümü iki elinizde tutarak başınızın üst kısmında pile yapın. Tek ya da çift pile yapabilirsiniz.

Pile yaparken iğneye ihtiyacınız yok ama ilk kez yaparken belki iğne kullanmak isteyebilirsiniz. Pile yaptıktan sonra şalınızın iki uç kısmını boynunuzdan dolayarak ensede düğüm şeklinde kullanabilir, ensede bir kez çevirip yaka kısmında sabitleyebilir ya da salaş bir şekilde omzunuza yayabilirsiniz. Seçim sizin!


Gençler İçin Şal Yağlama yöntemi

Liseli, üniversiteli ve çalışan genç kadınların en çok tercih ettiği kolay şal bağlama yöntemi şık duruşuyla ve sadeliğiyle dikkat çekiyor.

Önce saçınızı bir güzel toplayın ama yüksekte, gösterişli bir topuz yapmayın sakın. Mümkünse saçınız bombe ya da çıkıntı şeklinde kendini göstermesin. Sonra bone takın. Ardından şalınızı alın, eşit olmasa da ikiye katlayın. Başınıza yerleştirin. Üst kısmını hafif üçgen ya da oval hale getirebilirsiniz.

Şalınızın sağ ve sol bölümünü, başınızın yan kısmına gelecek olan yerlerini hafif pile yapın. Sağ ve sol uçlarını ise çapraz şekilde boynunuzdan atın ve arkada düğüm yapın.

Bu modeli iğne kullanmadan dahi kolayca yapabilirsiniz. Gömlek ya da gömlek gibi yakalı kıyafetlerde çok şık duruyor. 2021 pratik şal bağlama stili favoriniz olabilir. Çünkü pratik, özgün, modern ve şık bir yöntem.


Fular Görünümlü Şal Bağlama Stili

2022 şal bağlama stili önerimizin son bölümünde fular görünümlü şal bağlama yönteminden bahsedeceğiz. Aslında bu yöntemi biliyorsunuz sadece küçük bir detayla farklılaşan bir model diyebiliriz.

Bone üstüne şal takıp, çene altından iğneleyin. Şalın iki ucu eşit olsun. Şalın uçlarını bir defa boynunuzdan dolayın ve sağ ya da sol omzunuzdan birine yakın olacak şekilde bağlayın.

Şalınızın uç kısımları bu şekilde fuar görüntüsü oluşturacaktır. Bu modeli gömleklerle dahi çok rahat kullanabilirsiniz.

Kolay şal bağlama yöntemleri için kendiniz de denemeler yapabilirsiniz. Şalınızın omzunuzdan sarkan bölümünü farklı şekillere sokarak hoşunuza gidecek görüntüler elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.