Tok Tutan ve Yağ Yakan En Etkili 5 Zayıflama Çayı

Kilo vermenize yardımcı olan bitki çaylarını aktardan veya marketten alabilirsiniz ve bu sayede, hedefinizde ki kiloya ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda En Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çaylarını listeledik. Şimdiden bol eksiler dileriz…

Tok Tutan ve Yağ Yakan En Etkili 5 Zayıflama Çayı

Günde 2 fincan bitki çayı içerek metabolizma hızlandırma, ödem ve toksin temizleme, iştah kontrolünü sağlayabilirsiniz. Özellikle  zayıflamaya yardımcı olan bu bitki çayları, düzenli kullanımla harika sonuçlar veriyor. Tercihinize göre kahvaltıdan ve akşam yemeğinden bir saat sonra olmak üzere günde iki fincan bitki çayı içebilirsiniz.

Bitkisel çayların metabolizmayı hızlandırma faydası nedeniyle kilo vermeyi destekleyici olduğu bilimsel araştırmalar tarafından kabul ediliyor. Fakat bitkisel çaylar kilo vermeye sadece destekçi olur. Aşırı kilo almanız ile verememenize sebep olan beslenme şeklini değiştirmeden, yeteri kadar hareket etmeden yalnızca yağ yakıcı bitkisel çayları tüketerek kilo vermek çok da mümkün değildir. Fakat bitkisel çayları zorlu bir dönem olan diyet esnasında size diyeti destekleyici olabilir.

Geçelim Zayıflamaya Yardımcı Bitki Çaylarına:


Biberiye Çayı

Vücutta kan dolaşımı hızlandıran, ödem ve toksinlerin temizlenmesine yardımcı olan biberiye çayı, aktarlarda satılıyor. Bir fincan sıcak suya bir tatlı kaşığı ekleyip beş dakika kadar demleyin. Yemeklerden sonra için. Ayrıca, zayıflamaya yardımcı bitki çayları arasında en etkililerden biri olan biberiye çayı, selülitlerin giderilmesinde oldukça fayda sağlıyor.


Yeşil Çay 

Zayıflamaya yardımcı bitki çaylarından bahsediyorsak, yeşil çaya mutlaka yer vermeliyiz. Yeşil çay üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, yağ metabolizmasının çalışmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Özellikle, yemeklerden sonraki bir saat içinde içilen yeşil çay, sindirim sistemini rahatlatıyor. Dilerseniz, yeşil çayın içine karanfil, tarçın, limon kabuğu ilave edebilirsiniz.


Hibisküs Çayı

Zayıflamaya yardımcı bitki çayları arasında en sevilenlerden biri hibisküs çayıdır. Yüksek oranda C vitamini içeren hibisküs çayı, metabolizma hızının yükselmesine yardımcı oluyor. Aktarlarda satılan hibisküs çayının kendinden doğal bir tadı var. İştah kapatıcı ve tatlı isteğini kesici özellikleriyle biliniyor. Yalnız, hamile kalmayı düşünenler ve tiroid rahatsızlığı olanlar için önerilmiyor.


Zencefil Çayı

Toz zencefille yapılan bitki çayları, metabolizma gücünü artırıp zayıflamaya yardımcı oluyor. Marketlerin baharat reyonundan veya aktardan alabilirsiniz. Tarifi ise oldukça kolay: 1 fincan sıcak suya 1 çay kaşığı toz zencefil ekleyip iyice karıştırın. Ilınması için biraz bekletip içine yarım limon suyunu ilave edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.